Raksti

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izraisīto krīzi ļoti pieprasīti un pat deficīti šobrīd ir dažādi fiziskie pretvīrusu aizsarglīdzekļi, sevišķi sejas maskas un vairogi. Mēs esam izstrādājuši un piedāvājam unikālu pašu veidotu daļēji 3D printētu jauna sejas vairoga modeli.

Šis daļēji 3D printētais sejas vairogs atšķirībā no vairuma šobrīd piedāvātajiem variantiem ir lētāks, kā arī viegli ražojams un kompakts. Tas ir paredzēts izmantošanai komplektā ar plaši pieejamo klasisko “beisbola” tipa cepuri.

Pētnieki Lawrence Livermore (LLNL) Nacionālajā laboratorijā un Kalifornijas Bērklijas universitātē (ASV) ir radījuši 3D printeri, kas spēj gandrīz uzreiz izveidot visu objektu, nevis printē to slāni pa slānim kā tipiskas pievienojošās ražošanas ierīces. Tajā izmantotā jaunā 3D printēšanas tehnoloģija daudzkārt pārspēj esošās tehnoloģijas drukas ātruma ziņā.

Pirmā 3D printētā māja Saūda Arābijā tika radīta vien divās dienās. Visā pasaulē 2018. gada ietvaros ir parādījušās 3D drukātas mājas, un Saūda Karaliste nevēlējās palikt bez virzības šajā jomā, īpaši ņemot vērā tās mērķi līdz 2020. gadam sasniegt 60% privātmāju īpašumu apjomu un 70% līdz 2030. gadam. 3D drukātas mājas ir izdevīgs ieguldījums, sevišķi tāpēc, ka to būvēšanai ir vajadzīgs mazāk laika un cilvēku darba, tāpēc nākamo privātīpašumu skaits Saūda Arābijā papildināsies ar pārsvarā 3D printētām mājām.

ASV pētnieki ir noskaidrojuši, ka daudzi patērētāju 3D printeri (primāri tas attiecas uz FDM tipa plastmasas stieples printeriem - red. piebilde) ģenerē virkni dažādu izmēru daļiņu, tostarp ultrasīkas daļiņas (UFP), kas var radīt veselības problēmas, jo tās ir nanodaļiņu izmērā, tās var ieelpojot iekļūt dziļi cilvēka plaušu sistēmā un ietekmēt elpošanas orgānu veselību.

Tartu Universitātes un Igaunijas Zinātņu universitātes zinātnieki ir radījuši būvmateriālu no kūdras un naftas slānekļa pelniem, kas varētu samazināt privātmājas būvniecības izmaksas gandrīz desmitkārtīgi. Mērķis bija izveidot pašbalstošu celtniecības materiālu, kas balstīts uz vietējiem dabas resursiem un atkritumiem, kurus varētu izmantot tieši būvlaukumā 3D drukāšanai viena un pat divu stāvu mājām.

3D printēšanas projekts, ko ir uzsākusi Austrālijas Grifitas universitātes pētnieku grupa, spēs uzlabot dzīvi cilvēkiem, kas cieš no viena no visbiežāk sastopamajiem plaukstas saistaudu savainojumiem. Lai cīnītos pret plaukstas kaulu Scapholunate Interosseous Ligament (SLIL) ievainojumiem, un uzlabotu dzīves kvalitāti pēc šādiem ievainojumiem, pētnieki izmanto 3D drukāšanas tehnoloģijas un bioinženieriju, lai izstrādātu rezerves kaulu un saišu konstrukcijas. Šīs konstrukcijas tiek personalizētas noteiktām katra pacienta plaukstas locītavu vietām.

1 lapa no 3

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account