Saūda Arābijā 3D printēta māja top divās dienās

Pirmā 3D printētā māja Saūda Arābijā tika radīta vien divās dienās. Visā pasaulē 2018. gada ietvaros ir parādījušās 3D drukātas mājas, un Saūda Karaliste nevēlējās palikt bez virzības šajā jomā, īpaši ņemot vērā tās mērķi līdz 2020. gadam sasniegt 60% privātmāju īpašumu apjomu un 70% līdz 2030. gadam. 3D drukātas mājas ir izdevīgs ieguldījums, sevišķi tāpēc, ka to būvēšanai ir vajadzīgs mazāk laika un cilvēku darba, tāpēc nākamo privātīpašumu skaits Saūda Arābijā papildināsies ar pārsvarā 3D printētām mājām.

Holandiešu kompānija CyBe 3D izdrukāja betona māju Rijādā uz Mājokļu ministrijas zemes rietumos no King Khalid starptautiskās lidostas, kur vēlāk to pārbaudīja Saūda Mājokļu ministrs Majed bin Abdullah Al-Hogail un Enerģētikas un minerālresursu ministra vietnieks Eng Abdulaziz bin Abdullah Al-Abdul Karim. Kā norāda ražošanas un AEC uzņēmuma Autodesk vadītājs Naji Atallah, Saūda Arābijas Vision 2030 stratēģiju "nevar sasniegt" bez plašas 3D drukāšanas un paplašinātas realitātes pielietošanas.

3D House sa 01

Projekts ir paredzēts, lai pierādītu 3D drukāšanas namu iespējamību un mudinātu vairāk privāto nozaru investēt tehnoloģijā. Ministrs Majed bin Abdullah Al-Hogail norāda: "Šis eksperiments sniedz priekšstatu par būvniecības nākotni turpmākajos gados un Karalistes lomu moderno tehnoloģiju izmantošanā, lai panāktu labklājības uzlabošanos saviem iedzīvotājiem."

Avots: 3ders.org

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account