Francijā 3D printētā māja sveiks savus iemītniekus jau jūnijā

3D printēto mājokļu topošajā nozarē pagājušo nedēļu laikā patiešām ir palielinājusies rosība, atklājot New Story par $4000 3D printēto māju, un ar ziņām par 3D drukātu ēku Milānā notiekošajā izstādē "Milānas dizaina nedēļa 2018". Tagad, Francijas Nantes pilsētas nomalē, jauns 3D printētas sociālās mājas projekts jau ir gandrīz gatavs lietošanai.

3D printētā mājokļa projekta nosaukums ir Yhnova, un tas ir Nantes Universitātes, kompāniju Bouygues Construction, Lafarge Holcim, organizācijas Nantes Métropole Habitat un TICA architectes & urbanistes sadarbības produkts. Visas organizācijas kopā veidoja, izstrādāja un 3D printēja 95m² lielo māju.

 003 3d house yhnova 00

Tikai pagājušā gada septembrī tika likti šā projekta pamati, bet jau martā 3D drukātā Ynhova māja tika atklāta (ceremonija notika 21. martā), un uzņemt pirmos iedzīvotājus tā gatavojas jau jūnijā.

003 3d house yhnova 01

Piecu istabu māja tika uzbūvēta, izmantojot patentētu 3D drukāšanas metodi ar nosaukumu BatiPrint3D, kuru izstrādāja Nantes universitātes pētnieki. Piedevu ražošanas procesā izmanto ar lāzeri kontrolējamu četrus metrus garu robota roku, lai klātu dažādu būvmateriālu slāņus iepriekš noteiktā formā.

BatiPrint3D robots-printeris, atšķirībā no citu kompāniju būvju 3D drukāšanas procesiem, kas spēj drukāt tikai betona maisījumus, lai izveidotu būves sienas, spēj drukāt trīs veidu slāņus - vienu formēšanas slāni, kas izgatavots no putu materiāla, izolācijas slāni un strukturēšanas slāni, kas izgatavots no speciāla 3D printējama betona maisījuma.

Yhnova 3D drukātās mājas projekta mērķis ir parādīt, ka 3D drukāšanas tehnoloģijas var izmantot ne tikai dzīvojamo objektu kā tādu būvniecībai, bet arī sociālajiem mājokļiem par pieņemamu cenu. Galu galā projekts tika uzsākts sadarbībā ar Nantes Métropole Habitat organizāciju, kuras mērķis ir atrast alternatīvus mājokļu risinājumus visiem iedzīvotājiem.

003 3d house yhnova 02

Tā kā Ynhova māja tika printēta mežainā teritorijā Nantes universitātes pilsētiņā, projekta komanda vēlējās arī nodemonstrēt, ka BatiPrint3D un citas līdzīgas 3D printēšanas tehnoloģijas var būt piemērotas būvniecībai vietās, kuras parasti ir problemātiskas būvniecības īstenošanai, izmantojot tradicionālās celtniecības tehnoloģijas.

7. aprīlī interesenti tiek aicināti uz Yhnova mājas atvērto durvju dienu, lai personīgi apskatītu iespaidīgo 3D printētoto būvi. Savukārt jūnijā pirmajiem iedzīvotājiem tiks doti šīs ar 3D tehnoloģijām radītās mājas atslēgas. Saskaņā ar Nantes universitātes paziņojumu, ģimene, kas tur dzīvos, tiks izvēlēta pamatojoties uz noteiktiem sociālajiem kritērijiem.

003 3d house yhnova 03

003 3d house yhnova 04

Kā jau daļēji eksperimentāla māja, Yhnova būs aprīkots ar virkni sensoru un monitoringa sistēmām, lai sekotu mājas gaisa kvalitātei, mitrumam, temperatūrai, kā arī 3D materiālu "uzvedību". Šādi viedie mājas sensori, kā ziņots, ļaus mājas iedzīvotājiem samazināt enerģijas patēriņu.

Avots: 3ders.org

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account