Mājās 3D printētas tērauda detaļas - jau realitāte!

Sietlas privātfirma Iro3D izstrādā "mājas" metāla 3D printeri, kas maksās vien 5000 ASV dolāru. Kā stāsta ražotājs, šis printeris spēj 3D printēt izturīgus augsta oglekļa satura tērauda priekšmetus. Tas nesen debitēja Džoela Tellinga "3D Printing Nerd" YouTube kanālā.

Mūsdienās ir salīdzinoši viegli un lēti iegūt savā īpašumā pienācīgu 3D printeri. Plastmasu FDM 3D printēšanas patērētāju tirgus ir iespēju pilns. Bet citas papildinošās ražošanas tehnoloģijas vēsturiski ir bijušas rezervētas rūpnieciskajiem ražotājiem ar lieliem pieejamajiem finanšu līdzekļiem.

3d metal 01

Tomēr pēdējos gados vairāki uzņēmumi ir centušies izmantot jaunākās tehnoloģijas, piemēram, selektīvo lāzera saķepināšanu un metāla 3D drukāšanu, padarot metālu 3D printēšanu pieejamāku un ierīces kompaktākas. Kāds vīrietis no Sietlas, ASV, vārdā Sergejs, izstrādā "mājas" metāla 3D printeri, kas maksās vien 5000 ASV dolāru.

Sergeja radītais metāla 3D printeris nesen tika izrādīts populārajā 3D printēšanas YouTube kanālā 3D Printing Nerd, ko rīkoja viņa turpat Nortvesternā dzīvojošais kolēģis Džoels Tellings. Saskaņā ar Sergeja uzņēmumu Iro3D, iekārta spēj radīt objektus no stipra, augsta oglekļa satura tērauda.

t3c 3d metal 01

Vēl prototipu izstrādes posmā esošo metāla 3D printeru pirmo partiju Iro3D plāno pārdot klientiem Sietlas apgabalā un paplašināties no turienes. Sergejs arī plāno izmantot lietotāju atsauksmes turpmākajos jaunā 3D printera pilnveidošanas posmos.

Iro3D darbvirsmas metāla 3D printeris mērķē uz Profesionālo lietotāju tirgus segmentu

Lai gan mašīna, kas ir kompakta un lēta, noteikti ir labs papildinājums metāla 3D drukas tirgū, negaidiet, ka šis "mājas" printeris piegādās jums pēc drukāšanas tērauda detaļas tieši "uz galda".

Unikālajā printēšanas procesa Iro3D printeris izmanto metāla pulveri detaļām un smilšu pulveri atbalsta vides veidošanai. Materiāli, kas ietver dažādus metāla pulvera un smilšu granulas, tiek turēti četrās dažādās tvertnēs. Tad drukas galviņas paņem atlasīto materiālu un nogulda to uz drukas virsmas. Printeris lieto smalkāku metāla pulveri drukāšanas ārpusei, savukārt rupjāks pulveris ir paredzēts iekšējam pildījumam.

Kad drukāšana ir pabeigta, objekts tiek ievietots speciālā krāsnī, kura ietilpst printera komplektā, un tiek "cepts" augstās temperatūrās vairākas stundas. Visbeidzot, kad karsēšanas process ir pabeigts, lietotājs noņem lieko pulveri, izmantojot stiepļu suku.

Pašreizējā printera versija piedāvā pieticīgu 32x30x10 cm lietderīgo drukas apjomu. Sergejs atzīst, ka priekšā ir vēl daudz darba, sevišķi drukas tehnoloģijas ziņā. Esošais 3D printera prototips darbojas ar lēnu 8 bitu mikrokontrolieri. Turklāt pašattīstītā programmatūra vēl jāpilnveido ar papildu printera mehānismiem un drošības funkcijām.

Lai gan jaunais metāla 3D printeris šobrīd ir ierobežoti pieejams vien dažiem Vašingtonā dzīvojošiem, tas kļūs plašāk pieejams, ja sākotnējā ieviešana būs veiksmīga. Un ir pamatots iemesls uzskatīt, ka Iro3D kļūs par intriģējošu risinājumu daudziem meistariem un uzņēmumiem.

Atsevišķi uzņēmumi, piemēram, Desktop Metal un Digital Metal, izvirzās metāla papildinošās ražošanas priekšplānā, taču Iro3D varētu nodrošināt metāla 3D printēšanas pieejamību nākamajam līmenim - katrā mājā vai darbnīcā. Šī 3D printera zemā mazumtirdzniecības cena - tikai 5000 $ - ir pārsteidzoši vilinoša mūsdienu metāla 3D printēšanas iekārtu tirgū.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo unikālo metāla 3D printeri, zemāk varat apskatīt 3D Printing Nerd epizodi vai vienu no Iro3D demonstrācijas videoklipiem.

Avots: all3dp.com

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account