3D printēta māja par 4000 $ no New Story

New Story, Silikona ielejas bezpeļņas organizācija, ziņo, ka tā ir izstrādājusi Vulcan celtniecības 3D printeri, kas spēj izgatavot četru istabu māju mazāk kā vienas dienas laikā par "nieka" 4000 ASV dolāriem. Masīvais 3D printeris tiek demonstrēts SXSW pasākumā Teksasā, ASV.

Pēdējos mēnešos pasaulē tiek daudz rakstīts par 3D printētām mājām un būvniecības projektiem. Uzņēmumiem, kas attīsta mājokļu 3D printerus, visbiežāk ir viena kopīga lieta - peļņas iespējas. 3D printēšana ir perspektīvā izdevīgs bizness, un jebkurš uzņēmums, kas apgalvo, ka spēj 3D izdrukāt debesskrāpi vai ko tamlīdzīgu, noteikti piesaista gan interesi, gan ieguldījumus.

Silikona ielejā bāzētais uzņēmums New Story, šķiet, ir viens no šiem uzņēmumiem - šī Kalifornijas teritorija galu galā ir "pārpludināta" ar kapitālu. Tomēr 3D drukas uzņēmums New Story faktiski ir bezpeļņas organizācija, un vēlas  izmantot savu jauno Vulcan 3D printeri, lai printētu mājas dabas katastrofu skartajās teritorijās.

3d house render 01

New Story pēdējos gados ir izstrādājusi 3D drukāšanas tehnoloģiju, kas piemērota drošu namu attīstīšanai nabadzīgiem cilvēkiem. Lai to paveiktu, tā sadarbojas ar celtniecības tehnoloģiju kompāniju Icon, kopā veidojot Vulcan 3D printeri par mašīnu, kas izgatavo četru istabu māju mazāk kā vienā dienā.

Izklausās iespaidīgi, bet vai tas darbojas? Te nu būtu jāprasa izstādes SXSW dalībnieku galīgais spriedums, taču New Story saka, ka tā jau ir pabeigusi 3D drukātu paraugbūvi kompānijas Icon teritorijā, un izīrēs pārbaudes mājas El Salvadorā šogad.

New Story saka, ka tās Vulcan 3D printeris, kurš, iespējams, maksās mazāk kā 100 000 ASV dolāru, ir uzstādāms uz sliežu ceļiem un to var ievietot kravas automašīnā, padarot to pilnībā pārvietojamu. Tā lielās sprauslas drukā javas maisījumu slāni pa slānim.

Milzīgs 3D printeris, domājams, spēj 3D printēt no 600 līdz 800 kvadrātpēdu platības būvi ar divām guļamistabām, virtuvi un vannas istabu. Jāpiebilst gan, ka šo ēku jumtu nevar izdrukāt ar Vulcan 3D printeri.

No diviem līdz četriem darbiniekiem ir jāapkalpo jauno 3D printeri, lai izgatavotu šīs ļoti lētās mājas. Organizācija savai pētniecībai, attīstībai un darbībai balstās uz ziedojumiem, un redz sevi par pasaules mēroga sociālo mājokļu nozares turpmāko pētniecības un attīstības grupu.

No tā, ko mēs redzam attēlos, 3D printētā paraugmāja izskatās diezgan labi, taču šobrīd vēl trūkst detalizētu foto un plašākas informācijas par jauno 3D printeri, tāpēc šobrīd vēl būsim nogaidoši.

Avots: 3ders.org

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account