+371 22384751 [email protected] DD 11:00-18:00 BD 12:00-16:00

3D printēti balstaudi plaukstas locītavu traumu ārstēšanai

3D printēšanas projekts, ko ir uzsākusi Austrālijas Grifitas universitātes pētnieku grupa, spēs uzlabot dzīvi cilvēkiem, kas cieš no viena no visbiežāk sastopamajiem plaukstas saistaudu savainojumiem. Lai cīnītos pret plaukstas kaulu Scapholunate Interosseous Ligament (SLIL) ievainojumiem, un uzlabotu dzīves kvalitāti pēc šādiem ievainojumiem, pētnieki izmanto 3D drukāšanas tehnoloģijas un bioinženieriju, lai izstrādātu rezerves kaulu un saišu konstrukcijas. Šīs konstrukcijas tiek personalizētas noteiktām katra pacienta plaukstas locītavu vietām.

Projektu īsteno Gold Coast Health un Grifitas universitātes profesors Randijs Bindra kopā ar profesoru Deividu Loidu no Goldcostas ortopēdisko pētījumu, inženierzinātņu un izglītības apvienības (GCORE), kā arī kolēģiem no Orthocell un Kvīnslendas un Rietumu Austrālijas universitātēm. Grifitas Universitāte jau iepriekš ir ziņojusi par apņemšanos izmantot 3D drukāšanu, kad tā paziņoja par jaunas AM iekārtas celtniecību, kas tiks pabeigta 2019. gadā.

SLIL ievainojumi bieži ietver pareizai locītavas funkcionēšanai svarīgu kauliņu dislokāciju, un pašlaik tiek ārstēti ķirurģiski, taču šīs procedūras bieži atstāj pacientus ar sliktu prognozi. Pacienti var zaudēt līdz pat trešdaļai savu plaukstas locītavas funkciju un izturību, kā arī tiem var attīstīties smags rokas/plaukstas osteoartrīts, kas ilgtermiņā pasliktina cilvēka veselību un rada ievērojamu ekonomisko slogu. Sportistiem šāds kaitējums var nozīmēt viņu karjeras beigas, un tas var radīt pat ilgstošu invaliditāti.

3d bio printing 01

Pētnieku projekts ir paredzēts, lai uzlabotu šo situāciju, izstrādājot 3D printētas bioloģiski saderīgas telpiskas balstošas konstrukcijas, kuras ir pielāgotas indivīda plaukstas locītavai. Šīs balstošās konstrukcijas tiek izmantotas, lai uz tām audzētu svaigus saites un kaulu audus, tādējādi atjaunojot bojātos audus daudz efektīvāk nekā iepriekš izmantotās ķirurģiskās iejaukšanās. Balstkonstrukcijas tiek apsētas ar cīpslu šūnām, ko nodrošina Orthocell, kas ir viena no Austrālijas vadošajām reģeneratīvās medicīnas kompānijām. Tālākos audu atjaunošānās procesus regulē jau paša pacienta organisms

"Pēc tam personificēto nobriedušo biokonstrukciju darbību pārbaudīs apstākļos, kas modelē atkārtojošas operācijas ar plaukstām, izmantojot Grifitsas universitātes sešu kustības asu robotu testēšanas mašīnā," stāsta profesors Bindra. ''Personalizētu plaukstas saišu atjaunošanu, izmantojot balstkonstrukcijas, kas ļauj audzēt kaulu un saišu audus, būs nopietns pavērsiens sporta medicīnā un sniegs jaunu alternatīvu ne tikai SLIL locītavu traumu ārstēšanai, bet arī citām locītavu traumām, vienlaicīgi samazinot pašreizējās blakusparādības, kādas piedzīvo pacienti, kam veic rekonstruktīvu operāciju. "

hand bones 02

Līdz šim bioloģiskās 3D printēšanas tehnoloģijas testi ar dzīvniekiem ir bijuši veiksmīgi, un profesors Bindra cer, ka pētniecība nākamajos trijos gados nonāks līdz cilvēku klīniskajiem pētījumiem. To pašu pamattehniku ​​varētu izmantot arī priekšējās krustveida saites (ACL) traumu ārstēšanai nākotnē, kā arī citām līdzīgām traumām.

Aptuveni AU 900000 dolāru finansējums šim pētījumam tika veikts Austrālijas federālās valdības, izmantojot kompānijas BioMedTech Horizons 35 miljonu Austrālijas dolāru vērto programmu. Tas ir paredzēts, lai palielinātu biotehnoloģijas un medicīnas tehnoloģiju inovāciju skaitu, kas tiek izstrādātas un komercializētas valstī. Citi projekti, kas saņems atbalstu, izmantojot šo programmu, ir Allegra Orthopedics mugurkaula skriemeļu iekšķermeņa fiksēšanas ierīce. Šis 3D drukāts sintētiskais mugurkaula balstrāmis tiek izstrādāts sadarbībā ar Sidnejas Universitāti, Volongongas Universitāti, kompānijām Boron Molecular un Saber Medical. Vēl viens Austrālijas 3D drukāšanas jauninājums ir PoreStar, - jauns porains polietilēna materiāls 3D printētu sejas implantu radīšanai. Šo produktu izstrādā Viktorijas biortehnoloģiju kompānija Anatomics, kuru atbalsta BioMedTech Horizons.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account