+371 22384751 alien@alien.lv

Sakarā ar ārkārtas situāciju valstī vēlamies maksimāli nodrošināt mūsu klientu un darbinieku veselību, tāpēc iesakām konsultēties izmantojot telefonu, e-pastu vai tiešsaistes saziņu. Darba laiki: 10:00 - 20:00 visas dienas!

3D printēta krūškurvja protēze palīdz velsiešu vīram

Velsā dzīvojošais Pīters Maggs ir kļuvis par pirmo vīrieti Lielbritānijā, kam krūškurvja kaulu daļa atjaunota ar 3D printētu protēzi. Vecajam vīram nācās zaudēt trīs ribas un pusi no krūšu kaula, lai atbrīvotos no liela audzēja.

Dažreiz šausmīgi apstākļi veicina pārsteidzošos tehnoloģiskos risinājumus. Apvienotās Karalistes 71 gadus vecais Velsas iedzīvotājs Pīters Maggs domāja, ka krūtīs atradis cistu, taču ārsti atklāja, ka šis veidojums ribu skrimslī patiesībā bija vēža audzējs sarkoma. Tās bija šausmīgas ziņas, bet sekojošie notikumi lika Velsas ārstiem organizēt svinības gandrīz vai pa visu valsti.

3d printed chest prosthesis 01

Dienvidu Moristonas slimnīcā Velsā tika izņemts Maggsa drausmīgais tenisa bumbas lieluma audzējs, un, pirmoreiz mazajā valstī, kas ietilpst Apvienotajā Karalistē, tika izmantota 3D printēšanas tehnoloģija, lai atjaunotu vecā vīra krūškurvi.

3D printētās protēzes dizains tika balstīts uz pacienta krūšu kaulu datorskenēšanu, un to izstrādāja 3D tehniķe Hīzera Gudrama (Heather Goodrum), kura pagājušajā gadā kļuva par Lielbritānijas pirmo medicīnisko 3D drukas tehniķi NHS (valsts veselības aprūpes dienesta) slimnīcā, un galvas un sejas laboratorijas pakalpojumu menedžeris Pīters Levlins Evanss (Peter Llewelyn Evans).

3d printed chest prosthesis 02

Krūškurvja implants tika 3D printēts no titāna Lielbritānijas 3D printēšanas ražošanas uzņēmumā Renishaw, kas oktobrī atklāja savu četru lāzeru 3D printeri RenAM 500Q.

Neparasti ir tas, ka titāna krūškurvja implants bija jāpiešuj krūšu kaulam, nevis jāpieskrūvē, jo šis kauls ir šaurs un
mīksts, un to viegli var saplēst zem skrūves spiediena. Pēc tam implants tika pārklāts ar latissimus dorsi muskuļu daļu, kas ņemta no Maggs muguras vidusdaļas.

Agrāk šādos gadījumos ārsti tradicionāli izmantoja cementa implantus. Tomēr tie var būt slikti pielāgoti pagienta kauliem un pārvietoties, izraisot dislokāciju.

3d printed chest prosthesis 03

(Attēls: ABMU Health Board)

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account