+371 22384751 alien@alien.lv

Vēlamies maksimāli nodrošināt mūsu klientu un darbinieku veselību, tāpēc iesakām konsultēties izmantojot telefonu, e-pastu vai tiešsaistes saziņu. Tiekoties ir obligāta abpusēja sejas maskas lietošana. Darba laiki: 10:00 - 20:00 visas dienas!

Pasūtījumiem virs 29 EUR (pirms nodokļiem) nodrošināsim pasūtījuma bezmaksas piegādi (uz Omniva vai DPD pakomātu) Latvijas robežās.

Raksti

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izraisīto krīzi ļoti pieprasīti un pat deficīti šobrīd ir dažādi fiziskie pretvīrusu aizsarglīdzekļi, sevišķi sejas maskas un vairogi. Mēs esam izstrādājuši un piedāvājam unikālu pašu veidotu daļēji 3D printētu jauna sejas vairoga modeli.

Šis daļēji 3D printētais sejas vairogs atšķirībā no vairuma šobrīd piedāvātajiem variantiem ir lētāks, kā arī viegli ražojams un kompakts. Tas ir paredzēts izmantošanai komplektā ar plaši pieejamo klasisko “beisbola” tipa cepuri.

Lasīt tālāk

Šobrīd, kad 3D printēšana dažādos veidos lēni, bet nenovēršami ievijas mūsu visu dzīvēs un biznesos, kļūst aktuāli jautājumi par 3D modeļu izveidi, labošanu un apstrādi. Microsoft 3D Builder bezmaksas lietojumprogramma operētājsistēmai Windows 8/10 (pieejama lejuplādei Microsoft Store vietnē) būs lieliska izvēle gan 3D modelēšanas un printēšanas iesācējiem, gan arī profesionāļiem.

Lasīt tālāk

3D printēšanas tehnoloģijas rada detaļas, veidojot tās slāni pa slānim. Šāda pieeja sniedz daudzas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajām ražošanas metodēm (piemēram, CNC apstrāde), no kurām vissvarīgākās, kas vairumā gadījumu attiecas uz visu nozari, ir ietvertas šajā rakstā.

Lasīt tālāk

Pētnieki Lawrence Livermore (LLNL) Nacionālajā laboratorijā un Kalifornijas Bērklijas universitātē (ASV) ir radījuši 3D printeri, kas spēj gandrīz uzreiz izveidot visu objektu, nevis printē to slāni pa slānim kā tipiskas pievienojošās ražošanas ierīces. Tajā izmantotā jaunā 3D printēšanas tehnoloģija daudzkārt pārspēj esošās tehnoloģijas drukas ātruma ziņā.

Lasīt tālāk

Pirmā 3D printētā māja Saūda Arābijā tika radīta vien divās dienās. Visā pasaulē 2018. gada ietvaros ir parādījušās 3D drukātas mājas, un Saūda Karaliste nevēlējās palikt bez virzības šajā jomā, īpaši ņemot vērā tās mērķi līdz 2020. gadam sasniegt 60% privātmāju īpašumu apjomu un 70% līdz 2030. gadam. 3D drukātas mājas ir izdevīgs ieguldījums, sevišķi tāpēc, ka to būvēšanai ir vajadzīgs mazāk laika un cilvēku darba, tāpēc nākamo privātīpašumu skaits Saūda Arābijā papildināsies ar pārsvarā 3D printētām mājām.

Lasīt tālāk

ASV pētnieki ir noskaidrojuši, ka daudzi patērētāju 3D printeri (primāri tas attiecas uz FDM tipa plastmasas stieples printeriem - red. piebilde) ģenerē virkni dažādu izmēru daļiņu, tostarp ultrasīkas daļiņas (UFP), kas var radīt veselības problēmas, jo tās ir nanodaļiņu izmērā, tās var ieelpojot iekļūt dziļi cilvēka plaušu sistēmā un ietekmēt elpošanas orgānu veselību.

Lasīt tālāk

Tartu Universitātes un Igaunijas Zinātņu universitātes zinātnieki ir radījuši būvmateriālu no kūdras un naftas slānekļa pelniem, kas varētu samazināt privātmājas būvniecības izmaksas gandrīz desmitkārtīgi. Mērķis bija izveidot pašbalstošu celtniecības materiālu, kas balstīts uz vietējiem dabas resursiem un atkritumiem, kurus varētu izmantot tieši būvlaukumā 3D drukāšanai viena un pat divu stāvu mājām.

Lasīt tālāk

3D printēšanas projekts, ko ir uzsākusi Austrālijas Grifitas universitātes pētnieku grupa, spēs uzlabot dzīvi cilvēkiem, kas cieš no viena no visbiežāk sastopamajiem plaukstas saistaudu savainojumiem. Lai cīnītos pret plaukstas kaulu Scapholunate Interosseous Ligament (SLIL) ievainojumiem, un uzlabotu dzīves kvalitāti pēc šādiem ievainojumiem, pētnieki izmanto 3D drukāšanas tehnoloģijas un bioinženieriju, lai izstrādātu rezerves kaulu un saišu konstrukcijas. Šīs konstrukcijas tiek personalizētas noteiktām katra pacienta plaukstas locītavu vietām.

Lasīt tālāk

3D printēto mājokļu topošajā nozarē pagājušo nedēļu laikā patiešām ir palielinājusies rosība, atklājot New Story par $4000 3D printēto māju, un ar ziņām par 3D drukātu ēku Milānā notiekošajā izstādē "Milānas dizaina nedēļa 2018". Tagad, Francijas Nantes pilsētas nomalē, jauns 3D printētas sociālās mājas projekts jau ir gandrīz gatavs lietošanai.

Lasīt tālāk

New Story, Silikona ielejas bezpeļņas organizācija, ziņo, ka tā ir izstrādājusi Vulcan celtniecības 3D printeri, kas spēj izgatavot četru istabu māju mazāk kā vienas dienas laikā par "nieka" 4000 ASV dolāriem. Masīvais 3D printeris tiek demonstrēts SXSW pasākumā Teksasā, ASV.

Lasīt tālāk

Sietlas privātfirma Iro3D izstrādā "mājas" metāla 3D printeri, kas maksās vien 5000 ASV dolāru. Kā stāsta ražotājs, šis printeris spēj 3D printēt izturīgus augsta oglekļa satura tērauda priekšmetus. Tas nesen debitēja Džoela Tellinga "3D Printing Nerd" YouTube kanālā.

Lasīt tālāk
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account